ПРАГРАМА асноўных мерапрыемстваў рэспубліканскага свята «Купалле» («Александрыя збірае сяброў»)

7 ліпеня (субота)

14.00 – 24.00. Работа гандлёвых радоў, летніх кафэ, сельскагаспадарчай выставы племянной жывёлагадоўлі, канцэртных праграм, тэматычных пляцовак:

«Прадмесце прысмакаў» –дэманстрацыя і рэалізацыя страў нацыянальнай кухні краін-удзельніц;

«Александрыйская гасцёўня» – гандлёвыя рады, летнія кафэ;

«Друкарскі двор» – выстава-продаж літаратуры, сустрэчы з пісьменнікамі, прэзентацыі кніг і знакавых праектаў;

«Яселка з ласункамі» – гандлёвыя пункты з рэалізацыяй салодкай прадукцыі (марожанае, поп-корн, салодкая вата);

«Каравайная сяліба» – выстава-продаж хлебабулачных вырабаў, свята квасу;

«Купальскія дзівосы» – святочны кірмаш з работай экспазіцыйна-тэматычных вуліц: «Беларускіх звычаяў і забаў», «Міжнародная», «Александрыйскі гасцінец»;

«Маладзёжная пляцоўка» – рэалізацыя творчых моладзевых праектаў, у тым ліку абласнога этапу рэспубліканскага сямейнага сельскагаспадарчага праекта «Уладар сяла», музычна-спартыўнага свята «Вялікая бард-рыбалка» (па асобнай праграме);

«Дзяннік» – выстава жывёл і рыб.

Паказальныя выступленні спартсменаў Цэнтра алімпійскага рэзерву па конным спорце і сучасным пяцібор’і (берагавая лінія р. Днепр).

11.00 – 21.00. Музейная выстава і музейная экспазіцыя ў ДУА «Александрыйская сярэдняя школа Шклоўскага раёна», прысвечаная школьным гадам кіраўніка дзяржавы (краязнаўчы музей, школа).

Малая канцэртная пляцоўка

14.00 – 15.30. Канцэрт творчых калектываў Рэспублікі Беларусь і гасцей свята «Купальская музычная скарбонка».

5.30 – 15.45. Урачысты старт купальскага квэста «У пошуках папараць-кветкі».

15.45 – 16.30. Купальская конкурсна-тэматычная праграма-прэзентацыя купальскага карнавальнага і роставага касцюмаў. Узнагаро-джанне пераможцаў.

16.30 – 17.10. Канцэртная праграма бардаўскай песні «Малая зямля – Вялікая Радзіма».

17.10 – 18.00. Дзяржаўны тэатр танца «Казакі Расіі».

18.00 – 18.30. Урачыстая цырымонія адкрыцця рэспубліканскага свята «Купалле» («Александрыя збірае сяброў»).

18.30 – 20.30. Эстрадна-забаўляльная праграма «Купальскія зоркі над Александрыяй». Канцэрт калектываў і выканаўцаў Магілёўскай абласной філармоніі.

Падчас канцэртнай праграмы дэманстрацыйныя палёты самалётаў і  парашутныя скачкі Магілёўскага аэраклуба ДТСАФ імя А. М. Кулагіна.

Галоўная канцэртная пляцоўка

21.30 – 23.00. Гала-канцэрт «Малая радзіма» з удзелам айчынных і замежных выканаўцаў.

Святочны феерверк у суправаджэнні лазернага шоу.

8 ліпеня (нядзеля)

Малая канцэртная пляцоўка

00.00 – 03.00. Моладзевая дыскатэка з удзелам групы «Дразды», артыстаў беларускай эстрады, артыстаў Магілёўскай абласной філармоніі, вядучых дыджэяў Беларусі.

Галоўная канцэртная пляцоўка

11.00 – 13.30. Урачыстая цырымонія ўзнагароджання перадавікоў аграпрамысловага комплексу Магілёўскай вобласці з удзелам заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь аркестра народных інструментаў імя народнага артыста Беларусі Л. Л. Іванова і Дзяржаўнага тэатра танца «Казакі Расіі». Канцэрт Сяргея Трафімава, Расія.

15.00 – 16.30. Ансамбль танца імя Ступкі, Украіна.

20.00 – 22.00. Канцэрт з удзелам зорак украінскай эстрады.

Малая канцэртная пляцоўка

13.30 – 15.00. Канцэрт заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь аркестра народных інструментаў імя народнага артыста Беларусі Л. Л. Іванова «Купалле – свята музыкі і песні».

16.30 – 17.30. Ансамбль песні і танца «Медуніца» КК «Магілёўская абласная філармонія».

17.30 – 19.00. Музычна-танцавальная праграма «Краіна шчасця і кахання».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *